20/02/2017

Nedense herkes TDK'nın düzeltme işaretini -yaygın bilinen adıyla inceltme işaretini ya da şapkayı-tamamen kaldırdığını düşünüyor. TDK sadece düzeltme işareti kullanılan kelimelerin sayısını azalttı, tamamen kaldırmadı. Gördüğümüz kadarıyla şu anda en çok yapılan imla h...

09/02/2017

Derler ya "Ucuz etin yahnisi yavan olur." diye.  Sırf ucuz diye kitabı bastırıyorsunuz. Güzel... Harika... Ama kitabınız raflara konulmadıktan sonra ucuz olmuş, pahalı olmuş ne fark eder? İsterse bedavaya bassınlar, bir anlamı var mı?

İşte bu durumla sık sık karşıl...

27/01/2017

Kitabınızı yayınlatmaya karar verdiğinizde ve baskı fiyatlarını almaya başladığınızda matbaalarla yayınevleri arasında bazen yarı yarıya bir fark olduğunu görürsünüz. Matbaalara sorarsanız size hemen yayınevlerinin fahiş kârlarla çalıştıklarını, kendilerinin ise fazla...

16/01/2017

Yazarların en çok merak ettiği konulardan biri yayıneviyle anlaştıktan sonra kitap basım sürecinin nasıl ilerleyeceğidir.

Öncelikle bu yazıda anlatılan süreç,  yayınevimizdeki süreçtir. Başka yayınevlerinde farklı uygulamalar olması doğaldır. 

Bakalım Gürer Yayınlar...

05/01/2017

Kitabınız eğer sponsorların ilgi alanına giren bir konuda yazılmışsa yayınlamak için çok acele etmeyin. Önce kitap için bir sponsor bulmaya çalışın.

Bir sosyal sorumluluk projesi hakkında yazmışsanız, yöresel değerleri anlatmışsanız, mesleki konuda teknik ya da akademik...

27/12/2016

Zor bir seçim...

Mali durumunuz kitap bastırmanın maliyetini karşılamaya yetmiyorsa basacak bir yayınevi bulmaya çalışmaktan başka çareniz yok.

Bu işe ayırabilecek bir bütçeniz varsa iki yöntemin avantaj ve dezavantajlarını iyi düşünmeniz gerekiyor.

Okur açısından maliyet...

26/12/2016

Kitabımı teslim ederken nelere dikkat edeceğim?

Yayınevleriyle görüşürken  öncelikle kitabınızın tamamen bitmiş olması gerekli. Çünkü yayınevi kitabınızı görmek istediğinde bitmiş ve üzerinde her tür düzenleme tamamlanmış olmazsa kitabınızı yayınlatma fırsatını kaybedeb...

16/12/2016

Kitap yazmak çok zahmetli olmasına rağmen çok zevkli bir uğraş ve meslektir. Ama bir kitap yazıp kitabınızın yayınevleri tarafından havada kapışılacağınızı beklerken bastıracak bir yayınevi bulamadığınızda hayatınızın şokunu yaşarsınız. 

Bu konuda herkes suçu birbirine...

Please reload

Tanıtılan Yazılar

Zor bir seçim...

Mali durumunuz kitap bastırmanın maliyetini karşılamaya yetmiyorsa basacak bir yayınevi bulmaya çalışmaktan başka çareniz yok.

Bu işe a...

Parayla Kitap Bastırmak ya da Yayınevlerine Bastırmaya Çalışmak

December 27, 2016

1/2
Please reload

Son Paylaşımlar

January 16, 2017

December 26, 2016

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square