January 16, 2017

December 26, 2016

Please reload

Son Paylaşımlar

Zor bir seçim...

Mali durumunuz kitap bastırmanın maliyetini karşılamaya yetmiyorsa basacak bir yayınevi bulmaya çalışmaktan başka çareniz yok.

Bu işe a...

Parayla Kitap Bastırmak ya da Yayınevlerine Bastırmaya Çalışmak

December 27, 2016

1/2
Please reload

Tanıtılan Yazılar

Kitabınızı Bastırdınız Ama Dağıtım Sorunu Yaşıyorsunuz

February 9, 2017

Derler ya "Ucuz etin yahnisi yavan olur." diye.  Sırf ucuz diye kitabı bastırıyorsunuz. Güzel... Harika... Ama kitabınız raflara konulmadıktan sonra ucuz olmuş, pahalı olmuş ne fark eder? İsterse bedavaya bassınlar, bir anlamı var mı?

İşte bu durumla sık sık karşılaşıyoruz. Genç yazarlarımız ucuz fiyatlarına kanıp kitaplarını matbaalarda (ya da adı yayınevi olup aslında işi matbaacılık olan, ek iş olsun diye yayıncılık yaptığını söyleyen firmalarda) bastırıyorlar. 

Bu durumda iki sorunla karşılaşılıyor:

1- Kitapları profesyonel olmayan editörlük, mizanpaj ve kapak tasarımıyla yayınlanıyor. Basımdan sonra hiç de hoş olmayan bir kitap görüntüsü ortaya çıkıyor.

2- Asıl önemli sorun basımdan sonra görülüyor. Bu firmalar kitap basabiliyorlar ama bir dağıtım ağları yok. Üstünkörü bir pazarlamadan sonra kitapları yazara iade edip kurtuluyorlar. Kitap ne internette ne tanınmış kitap mağazalarında satışa girebiliyor.

Böyle durumdaki bazı yazarlar sonradan bize gelip kitaplarının dağıtımını üstlenmemizi istiyorlar. Zaman zaman bu talepleri kabul ediyoruz. Ama bir bedel karşılığında. Ve inanın bu bedeli  de ödedikleri zaman kitabı bir yayınevinde bastırmaktan daha pahalıya geliyor.

Siz, siz olun, "Ucuz etin yahnisi yavan olur." lafını unutmayın. Yazmak için harcadığınız zamanı ve fedakarlıkları üç kuruş için çöpe atmayın.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bizi Takip Edin

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Arşiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square