Okur tercihlerinin belli yazarlar üzerinde yoğunlaştığı, dağıtıcı firmaların ve zincir kitap mağazalarının yeni yazarlara ilgi göstermediği, kurlara bağlı olarak maliyetler astronomik rakamlara ulaşırken kitap fiyatlarının yıllardır değişmediği ülkemizde yazarların bir yayınevine kitaplarını kabul ettirebilmeleri maalesef çok zor.

 

Birçok yetenekli yazarımız bu gerçeği aylarını, yıllarını harcayarak ve zor yoldan öğrenmek durumunda kalıyorlar. En sonunda kitaplarını kendi bütçeleriyle yayınlamaya karar veriyorlar.

Eğer siz de bir kitap yazdıysanız ve maliyetini karşılayarak kitabınızı yayınlatmak istiyorsanız Gürer Yayınları sizin için doğru seçimdir.

Neden Gürer Yayınları?

 

  • Gürer Yayınları on yıldan bu yana cumhuriyet tarihi, sağlık, popüler bilim, siyaset, yerli ve çeviri roman/öykü dallarında kitaplar yayınlamış olan tanınmış bir yayınevidir. Kitabınız okur gözünde ‘köşedeki matbaacıda’ değil, saygın bir yayınevinden basılmış olarak değerlendirilir.

  • Gürer Yayınları kitabınızı basmakla kalmaz, yayınlar.  Bu ne demektir? Kitabınızı herhangi bir matbaa basabilir. Ancak basımdan sonra kitapları alıp şahsen siz satmak zorunda kalırsınız. Gürer Yayınları ise bir matbaadan çok da farklı olmayan bir fiyatla hem kitabınızı basar hem de yurt çapındaki dağıtıcı firmalar ve zincir mağazalarda dağıtıma sunar. 

  • Gürer Yayınları kitabınızı üstün körü bir düzenlemeyle basmayı değil yayınlamaktan gurur duyacağı bir eser haline getirmeyi amaçlar.

 

  • Gürer Yayınları kitabınızı çok makul fiyatlarla yayınlar. Size sonradan başka masraflar çıkarmaz. Ufak tefek hizmetler için her defasında dönüp sizden para istemez.

 

  • Gürer Yayınları size standartların çok dışında bir hizmet sunar. Örnek mi? Diyelim kitabınızın yazım hatalarının, anlam bozukluklarının düzeltilmesi gibi standart editörlük hizmetlerinden fazlasına ihtiyacı var. Profesyonel yazarlar tarafından kitabınızın çok ayrıntılı bir editoryal düzenlemesinin yapılmasına, çok daha akıcı ve zevkle okunan bir eser haline getirilmesine ne dersiniz?

 

  • Ve bir başka hizmetimiz…Hayalleriniz gerçek oldu, kitabınızı bastınız ve çok iyi satıyor. Ama on bin ya da elli bin satarsa baskı maliyetlerini nasıl karşılayacaksınız? Bu hiç aklınıza gelmemişti değil mi? Kitabınızı Gürer Yayınları’ndan bastırıyorsanız sorun değil. Kitap maliyetini yazardan talep ederken amacımız, yazardan para kazanmak değil daha çok sayıda esere raflarda yer bulma şansı vermektir. Bu nedenle kitabınız bin adetten fazla sattığında Gürer Yayınları artan oranda maliyetlere katkıda bulunmaya başlar.  Beş binden fazla sattığında ise tüm maliyeti üstlenir.

 

  • Gürer Yayınları kitapla ilgili her konuda size danışmanlık yapar. Bize ister maille, ister telefonla, ister yüz yüze her zaman ulaşabilirsiniz.

 

  • Aynı yayınevinden çıkan üçüncü-beşinci kitabınızı hâlâ kendi paranızla mı bastırıyorsunuz? Gürer Yayınları olarak, bizden yayınladığınız önceki kitapların satış grafiğine bakarak maliyetlerin bir kısmını ya da tamamını karşılamaya her zaman hazırız.

Gürer Yayınları Ne Tür Hizmetler Verir?
Editörlük Hizmeti

Standart Editörlük Hizmetinde kitabınızın yazım, anlatım ve ifade bozuklukları gözden geçirilir. Profesyonel Editörlük Hizmetinde ise profesyonel yazarlar tarafından, özüne hiç dokunulmadan, kitabınız üzerinde çok daha ayrıntılı bir düzenleme yapılır.

Yazarlarımızdan birinin şu sözünü sizlerle paylaşmak istiyoruz: “O kadar akıcı ve güzel olmuş ki kendi kitabımı tanıyamadım.”

 

Mizanpaj

Kitabın sayfa tasarımı uzman personel tarafından yapılır ve son hali PDF formatında yazara iletilir.

Kapak Tasarımı

Yayına hazırlanan kitapların kapakları uzman grafikerler tarafından tasarlanmaktadır. Belirlenen kapak görseli üzerinden ön ve arka kapak tasarımı hazırlanır ve onay için JPEG formatında yazara iletilir.

Yasal Sürecin Takibi

Gürer Yayınları yasal işlemler için sizi oradan oraya koşturmaz. ISBN numarası alınması, bandrol başvurusu, bandrollerin teslim alınıp yayın sonrasında kitapların üzerine tek tek yapıştırılması ve Kültür Bakanlığı nüshalarının teslim edilmesi gibi yasal olarak zorunlu (ve aynı zamanda zahmetli) bütün işlemleri sizin adınıza sonuçlandırır. Bunlar için sizden ayrıca ücret talep etmez.

Baskı

Gürer Yayınları yayınlamayı düşündüğünüz kitap adedine göre kitabınızın dijital ya da ofset basımını en uygun fiyata ve en kaliteli biçimde yaptırır. (Genellikle 500 adetten az basımlarda dijital baskıyı, 500 adedin üzerinde ofset baskıyı tavsiye ediyoruz.)

Dağıtım ve Satış

Gürer Yayınları geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Yayınladığı kitaplar D&R, Remzi, İnkılap, Dost gibi zincir mağazalarda satılır. İnternette kitap satılan bütün önemli sitelerde Gürer Yayınlarına ait eserleri bulabilirsiniz. Emek Kitap, Prefiks, Final, Alfa ve Kida gibi en büyük dağıtıcılar aracılığıyla Türkiye’nin her yerindeki kitapçılara ulaşır. 

Danışmanlık

Danışmanlık hizmetlerimizin kapsamı baskıyla ilgili basit teknik bilgilerin çok ötesindedir.  Örneğin başka bir yazarın kitabınız konusunda ne düşündüğünü bilmeyi, sonraki kitaplarınız konusunda ipuçları vermesini istemez misiniz? Gürer Yayınları size bunu sağlar.

Tanıtım

Gürer Yayınlarının kitap tanıtım hizmetleri kapsamında, hazırlanan basın bültenleri gazetelerin kitap eklerine, ilgili köşe yazarlarına ve edebiyatla ilgili periyodik yayınlara gönderilir. Gerektiğinde kitabın konusuna uygun olarak belirlenen kişi ve kuruluşlara protokol nüshaları yollanır.

İlan ve reklam faaliyetleri ayrıca ücretlendirilir. Zaman zaman ortaya çıkan ucuz reklam fırsatları konusunda yazarlar anında bilgilendirilir.

Diğer Hizmetler

Standart tasarım ve baskı kapsamındaki ücretsiz hizmetlerimiz:

Arka kapak metninin yazımı,

İçindekiler ve dizin oluşturma,

Dipnotların düzenlenmesi,

Basın bülteni ve tanıtım bülteni hazırlanması ve ilgili kişi ve kurumlara gönderilmesi,

Kitabın baskıya giden son halinin PDF formatında yazara gönderilmesi,

Talep edilmesi halinde kapak görseli satın alınması,

Basından gelecek söyleşi-röportaj taleplerinin organize edilmesi.